Coworking v Žiline – alebo ako na kanceláriu za pár šupov

Coworking je relatívne nový trend, ktorý sa k nám dostáva zo západu. Jedná sa o spoločné zdieľanie kancelárií a priestorov pre freelancerov, malých podnikateľov a živnostníkov. Veľkou výhodou je významné zníženie nákladov, čo je pre malého podnikateľa dosť zásadné. A predsa len sa pracuje lepšie, keď nemusíte odolávať nástrahám postele, gauča, televízie a samozrejme vlastnej lenivosti.

Výhodou toho, že nie ste v kancelárii sami je, že sa máte s kým poradiť. Keď je na jednom mieste grafik, developer, marketér, copywriter nemôže byť o dobré nápady a zábavu núdza. Takéto centrá bývajú väčšinou skvelo zariadené (internet, tlačiareň…), dostupné, s parkovacími miestami a hlavne so zasadačkou, ktorá býva pri stretnutiach s klientom neoceniteľná.

Na Slovensku existuje niekoľko coworkingových centier (Bratislava, Košice, Prešov). Michal Dragan (@michaldragan) má v pláne rozbehnúť ďalšie takéto centrum v Žiline. Ak by ste mali záujem zapíšte sa do dokumentu. Ja osobne bývať v Žiline určite by som do toho šiel a odporúčam to aj vám.

6 komentárov k “Coworking v Žiline – alebo ako na kanceláriu za pár šupov”

  1. Excelentny napad, kedze pracujem z domu, napriek vsemoznym upravam, kancelarii, hrubym dveram, feng shui, atd. v konecnom dosledku najcastejsie pracujem systemom 30 min prace, 30 min inej „cinnosti“, co nie je samozrejme ideal. Kancelariu mame v BA, a z PP do BA nebudem dochadzat kazdy den :-) Brat si na druhu stranu samostatnu kancelariu v PP nema vyznam. Teda ak by sa nasiel niekto v PP a okoli kto by rad realizoval podobny napad, som otvoreny :-) Skvely clanok, inspirujuci.

    Odpovedať
  2. Podľa mňa výborný nápad, nad kanceláriou rozmýšľam už ten rôčik, určite by som takúto aktivitu tu v BB ocenil

    Odpovedať
  3. No ja zas prenajimam kancelarske plochy v Ziline a takuto akciu by som mohol technicky lahko zastresit… Ak sa Vas par nazbiera, dajte mi info na mail reklama1 (at) 111.sk

    Odpovedať

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.