21
dec
2010

Coworking v Žiline – alebo ako na kanceláriu za pár šupov

Coworking je relatívne nový trend, ktorý sa k nám dostáva zo západu. Jedná sa o spoločné zdieľanie kancelárií a priestorov pre freelancerov, malých podnikateľov a živnostníkov. Veľkou výhodou je významné zníženie nákladov, čo je pre malého podnikateľa dosť zásadné. A predsa len sa pracuje lepšie, keď nemusíte odolávať nástrahám postele, gauča, televízie a samozrejme vlastnej lenivosti.

Výhodou toho, že nie ste v kancelárii sami je, že sa máte s kým poradiť. Keď je na jednom mieste grafik, developer, marketér, copywriter nemôže byť o dobré nápady a zábavu núdza. Takéto centrá bývajú väčšinou skvelo zariadené (internet, tlačiareň…), dostupné, s parkovacími miestami a hlavne so zasadačkou, ktorá býva pri stretnutiach s klientom neoceniteľná.

Na Slovensku existuje niekoľko coworkingových centier (Bratislava, Košice, Prešov). Michal Dragan (@michaldragan) má v pláne rozbehnúť ďalšie takéto centrum v Žiline. Ak by ste mali záujem zapíšte sa do dokumentu. Ja osobne bývať v Žiline určite by som do toho šiel a odporúčam to aj vám.

6 Responses

  1. Excelentny napad, kedze pracujem z domu, napriek vsemoznym upravam, kancelarii, hrubym dveram, feng shui, atd. v konecnom dosledku najcastejsie pracujem systemom 30 min prace, 30 min inej “cinnosti”, co nie je samozrejme ideal. Kancelariu mame v BA, a z PP do BA nebudem dochadzat kazdy den :-) Brat si na druhu stranu samostatnu kancelariu v PP nema vyznam. Teda ak by sa nasiel niekto v PP a okoli kto by rad realizoval podobny napad, som otvoreny :-) Skvely clanok, inspirujuci.

  2. Pingback : Tweets that mention Coworking v Žiline - alebo ako na kanceláriu za pár šupov | Jeryho cancák -- Topsy.com

  3. Pingback : Coworking fičí | Tomáš Kuzár a jeho blog

  4. Podľa mňa výborný nápad, nad kanceláriou rozmýšľam už ten rôčik, určite by som takúto aktivitu tu v BB ocenil

  5. Pingback : Coworking Žilina – samé to trampoty « Midra blog

  6. No ja zas prenajimam kancelarske plochy v Ziline a takuto akciu by som mohol technicky lahko zastresit… Ak sa Vas par nazbiera, dajte mi info na mail reklama1 (at) 111.sk

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.