Tie najlepšie reklamy zo Super Bowlu 2010

Super Bowl logo XLIV

Super Bowl nieje iba sviatok amerického futbalu (a teda aj amerického života) ale i sviatok reklamy a komercie. Niet sa čo čudovať, tento rok pozeralo Super Bowl asi 106 mil. ľudí, čo je pre firmy a agentúry obrovské číslo. Až tak, že sú schopné zaplatiť cca 2,5 mil. dolárov za odvysielanie 30 sekundovej reklamy.

Pre reklamu na Super Bowle hovorí aj to, že agentúry vymýšľajú špeciálne Super Bowlovské reklamy, ktoré sú po väčšine aj ladené do futbalového štýlu. Podľa prieskumu Zogby International plánovalo pozerať Super Bowl 86 % mužov pre futbal a 14 % pre reklamu. U žien bol podiel 68 % pre hru a 32 % pre reklamy. (via medialne.sk)

Pozrel som si drvivú väčšinu reklám zo Super Bowlu niekoľkokrát. Rozdelil by som ich do niekoľkých kategórií.

  • Reklamy, na ktoré sa radšej nepozriete
  • Reklamy, ktoré mohli byť dobré, ale niečo ich pokazilo
  • Fakt skvelé kúsky, ktoré si pozriem niekoľkokrát

Samozrejme na internete už kolujú rôzne rebríčky o najlepšie reklamy. (http://medialne.blog.etrend.sk/pastier/2010/02/09/vyber-najlepsich-a-najdrahsich-super-bowl-reklam/) Aj ja pridám svoju trošku do mlyna. Tento rok marketéri nezaháľal, o najlepšiu reklamu sa dalo hlasovať na sociálnych sieťach, špeciálnych microsites a iných serveroch. Ja prinášam, pre mna najvydarenejšie reklamy z tohto roka.
Úplne všetky relkamy si môžete pozrieť tu: http://superbowlads.fanhouse.com/

Google – Parisian Love
Podľa mňa asi najpodarenejšia reklama. Jednoduchá, ľahko zapamätateľná a s jasným posolstvom. Na YouTube sa dá nájsť viacero paródií a prerábok, čo iba pomáha Googlu posilňovať značku a povedomie o nej.

Audi – Green Car

Úplne netradičná reklama na autá. Aspoň čo sa slovenských pomerov týka. Až úplne na konci človek zistí na akú značku je tá reklama.

Snickers – Betty White

Vtipná a podarená reklama s jasným posolstvom. Táto reklama zožala úspech aj na sociálnych sieťach. Divácky obľúbená.

Intel – Lunch Room

Podarení geekovia z Intelu opäť v akcii. Intel už dlhodobejšie robí reklamy, ktoré su vtipné a ukazujú zamestnancov Intelu ako milích geekov.

Motorola – Megan Fox

Čo sa stane, keď dáte dokopy sexi Megan Fox a mobilný telefón zo sociálnymi sieťami.

Bridgestone – Your Tires or Your Life

Ďalšia reklama s auto-moto tématikou, tento raz na pneumatiky Bridgestone. Mierne futuristická a s vtipným koncom. Tak čo menili by ste pneumatiky za život? Radšej ponúknite ženu :).

Doritos – House Rules

O jasne vymedzených pravidlách s maminým novým priateľom. Malé deti vedia predať a byť vtipné.

Dodge – Man’s Last Stand

Tak trochu zo života, niečo čo si prežije každý chlap. On bude ticho, bude počúvať, bude pritakávať podriadi sa v určitých veciach žene. A prečo? Pretože on bude šoférovať.

Budweiser – Bridge

Trocha americká, trocha poetická, snažiaca sa byť vtipná. No čo by ste vy nepravili pre svoje obľúbené pivo ak by spadol most cez ktorý chodí dodávka. No proste všetko čo sa dá aby sa k vám to pivo dostalo.

Coca-Cola – Hard Times

Simpsonovci ako kult dokážu predať všetko. Všetci ich milujú a všetci sa na nich radi pozerajú. Reklama sa mi páči tak ako väčšine ľudí. Ale priznajme si, kebyže tam niesú Simpsonovci tak tá reklama je dosť o ničom.

4 komentáre k “Tie najlepšie reklamy zo Super Bowlu 2010”

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.