4
aug
2011

FeedBurner redizajnoval a dostal prehľadnejšie rozhranie

FeedBurner - nástroj na správu a analytiku RSS FeedBurner je populárna služba na správu a analýzu RSS zdrojov. Službu kúpil v roku 2007 vyhľadávací gigant Google a od vtedy ako keby ju ignoroval.

Priznám sa, že ja osobne som dlho očakával kedy Google prepojí Feedburner s Google Analytics a spojí to pod jednu analytickú službu. Na škodu sa to nestalo, no ostal som prekvapený dnes, keď som našiel možnosť vyskúšať novú verziu.

Zatiaľ môžem povedať, že Google výrazne zjednodušil nastavenia a výrazne rozšíril štatistiky. K dispozícii je veľmi prehľadné a jednoduché rozhranie, ktoré vám ukáže články ľudia čítajú cez RSS, z akých čítačku používajú a kopec iných štatistík.

Ďalšou výhodou je, že si sami dokážete nastaviť _utm parameter. Vďaka, ktorému vám dokáže jednoducho merať návštevy z RSS aj Google Analytics. Za nevýhodu pokladám, nemožnosť rôznych nastavení ako to bolo v pôvodnej verzii (resp. neprišiel som na to ako sa to nastavuje ešte). Každopádne ide o veľký posun vpred a zmenu (ktorá bola nutná) hodnotím pozitívne.

 

Stará verzia úvodného Dashboardu FeedBurnera
Stará podoba základného dashboardu Feedburner

 

Nové rozhranie služby FeedBurner

Nové rozhranie RSS analytickej služby FeedBurner

 

Detail feedu ponúka prehľadné a celkom podrobné štatistiky RSS zdroja

Detail feedu ponúka prehľadné štatistiky RSS zdroja


UPDATE: Peter Šlosar ma v komentári upozornil, že ide o moju nevšímavosť, a FeedBurner redizajnoval už v októbri. Každopádne príjemná zmena, ale očividne od októbra sú stále v bete a bez potrebných nastavení…

2 Responses

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.