Pozrite si najlepšie reklamy zo Super Bowlu 2013

super-bowl-2013V noci z nedele na pondelok sa opäť konal malý americký sviatok Super Bowl. Ide o finálový zápas amerického futbalu. Každý rok si k televíziám sadne iba kvôli tejto udalosti viac ako 150 miliónov ľudí, čo je pre zadávateľov reklám obrovská výzva. Super Bowl reklamy sú výnimočné aj tým, že sa točia väčšinou špeciálne pre zápas, firmy teasingujú svoje reklamy na Youtube kanáloch, v reklamách sa používajú hashtagy (čím využívajú koncept SocialTV), či dokonca využívajú crowdsourcing. Čo sa týka reklám, pozitívne ma prekvapili automobilky a veľmi ma sklamali pivá od ktorých som čakal viac.

Zápas bol veľmi napínavý až do konca, i keď prvý polčas bol v réžii Ravens. Nakoniec skončil 49ers 31:34 Ravens 34.

A ktoré sú tie moje najobľúbenejšie reklamy? Pozrite si nižšie

Budweiser — The Clydesdales: “Brotherhood”

Dojímavý príbeh o priateľstve človeka a koňa. Reklama má na Youtube už viac ako 4,7 milióna videní.

Hyundai Santa Fe: “Team”

O tom, že keď máte za sebou team, vyriešite všetko. Krásne prepojený Super Bowl s reklamou, použíté malé deti a rodinné auto. Reklama má viac ako 5,6 milóna videní.

Audi: “Prom”

Krásne auto, maturitný ples a nečakaný záver. Túto reklamu musíte milovať. Populárna reklama má 7 miliónov videní.

AXE: “Lifeguard”

AXE sa opäť raz prekonalo, reklama vás bude baviť. Reklama nadväzuje na momentálnu AXE kampaň. Vychutnajte si ten záver. :)

Doritos®: “Goat 4 Sale”

Doritos pokračuje vo svojich šialenostiach. Musím priznať, že ma veľmi baví aj tá druhá reklama, no táto je o niečo lepšia. Predsa len Kozaaa :).

Go Daddy - YourBigIdeaCO

Zo začiatku som bol rozhodnutý pre výber reklamy Perfect Match, ale keďže je až moc na hrane tak som je nedal do výberu. A pravdupovediac YourBigIdea sa mi páči viac.

Mercedes-Benz: “Soul”

Chcete nové auto? Upíšte dušu diablovi, on vám medzitým ukáže čo všetko s tým autom zažijete.  A na konci dajte takú cenu, že diabla nepotrebujete. Toto bude fungovať stále.

Samsung Mobile USA – The Next Big Thing

Spojte známych hercov, zábavu a obľúbenú značku a máte o dobrú reklamu postarané. The next big thing is here.

Taco Bell - Viva Young

Užívajte si život a mladosť s Taco Bell. Táto reklama patrí medzi moje najobľúbenejšie (a nie preto, že verím, že budem v tom veku robiť to isté). Reklama vás proste bude baviť.

Volkswagen – Get In. Get Happy.

Úžasná reklama, ktorá má 8 miliónov videní. Reklama si robí srandu zo známych virálov a má jasné posolstvo. S našim autom ste štastný. Treba dodať, že pred touto reklamou Volkswagen nasadil podarený teasing zložený zo známych meme a viralov. Reklama na teasing perfektne nadviazala.

OREO – Whisper Fight

V Oreo sú šialenci. Táto relkama je tak úplne mimo, že je vlastne perfektná. A nezabudnite, v knižnici máte šepkať.

Miracle Stain – Tide

Šialenosť z dielne Saatchi & Saatchi. Reklama mala opäť veľmi podarený teasing, ktorý ma bavil rovnako dobre ako reklama samotná.

Všetky reklamy zo Super Bowl 2013 si môžete pozriet na Adblitze. Ja som pre vás urobil výber, podľa mňa, tých najlepších a najvtipnejších. Máte inú obľúbenú? Podeľte sa o  ňu v komentároch!

Autor :  
HTML&CSS použiteľnosť Facebook twitter joomla fotografia PR wordpress reklama Riesenia.com organizácia eventov prístupnosť FMK sociálne médiá študent larp SEO photoshop skauting Rovernet.sk komunikácia

Clánky, ktoré by ťa mohli zaujať

Pozrite si výber najlepších reklám zo Superbowlu 2014

Už sa stáva pomaly tradíciou, že každý rok vyberám podľa mňa tie najlepšie Superbowl reklamy, ktoré sme mohli vidieť. Po minuloročnom výbere ho prinášam opäť. Superbowl je v USA sviatkom zábavy, reklamy, športu a všetkého čo vás napadne. Každý rok to pozerá viac ako 150 milónov ľudí, čo je pre marketérov obrovská možnosť zaujať, síce možno […]

Pozrite si prvú reklamnú kampaň na Facebook v jeho histórii

Facebook dnes (4. 10.) prešiel veľkým míľnikom. Mark Zuckenberg ohlásil miliardu aktívnych mesačných používateľov tejto populárnej sociálnej siete. Na tento prelom sa čakalo niekoľko týždňov a Markov status vyvolal lavínu zdieľaní, statusov, prehlásení a článkov. Niektoré zdroje tvrdia, že ide o miliardu aktívnych užívateľov, niektoré zas, že ide o všetkých mesačných užívateľov. Mark doslova napísal: “This […]

Pozrite si prvú webstránku vytvorenú z čokolády

Sagres je v najväčšia portugalská značka piva. Sagres vytvorili nový produkt, čokoládové pivo. Špeciálny produkt si zaslúži aj špeciálnu propagáciu a preto v Sagres vytvorili prvú webstránku z čokolády. Čo sa im podarilo je vytvoriť atrakciu, na ktorú sa prídete pozrieť. Pozrite si skvelé video ako sa vytvárala prvá webstránka vytvorená z ozajstnej čokolády. Musím […]

Pozrite si ako to naozaj skončilo s bin Ládinom

O tom, že bezpečnostné pásy naozaj zachraňujú životy niet pochýb. V poslednom čase sa roztrhlo vrece s naozaj kvalitnými kampaňami o bezpečnosti za volantom. Pamätáte si na skvelú reklamu Embrace Life – always wear your seat belt alebo na môj starši blogpost o tom ako rusi prepasírovali vodiča cez billboard? Pozrite si skvelú a navyše aktuálnu kampaň […]

Leave a Reply