9
dec
2010

UPDATE II: Na Facebooku nejdú komentovať príspevky fanúšikov. FAIL!

UPDATE II 19:00: Ako informoval Michael Dragan na svojom blogu išlo iba o planý poplach, podľa neho išlo o bug na Facebooku. Facebook potvrdil, že išlo o planý poplach. Nie nechcú ísť proti užívateľom a ani nepopierajú komunikáciu v Pages medzi adminom a užívateľom. V centrále Facebooku majú v pláne v dohľadnej dobe chybu vyriešiť a opraviť,

UPDATE 16:00: Tak podľa servera Tyinternety.cz ide o nové nastavenie bezpečnosti na Facebooku. Správci stránok nemôžu reagovať na komentáre, pokiaľ im to sami užívatelia neumožnia. Jediné, čo je teraz možné urobiť, je aby ste sami požiadali užívateľov aby si preverili svoje nastavenia. Ostáva iba dúfať, ako som naznačil, že Facebook iba testuje niečo. Pretože týmto vráža dosť nôž do chrbta pre prevádzkovateľov firemných stránok a ruší samotný prvok komunikácie.

Pôvodná verzia 12:00:Na Twitteri sa objavili poplašné správy, že na Facebooku nejdú komentovať príspevky fanúšikov Pages. Teda také príspevky, ktoré vloží fanúšik do Page. Z teoretického hľadiska by to bol obrovský problém, a rušil by sa tým podľa mňa celý zmysel fungovania firemných stránok na Facebooku.

Teda užívateľ pridá na firemnú stránku otázku, niečo ho zaujíma, možno ako môže kúpiť produkt, a vy mu nemôžete odpovedať? Prúser ako hrom.

 

Všetko by to bol naozaj prúser keby to bolo tak. Áno je pravda, že niektorým ľudom chvíľu nešlo komentovať príspevky fanúšikov vôbec. Niektorým naopak išlo komentovanie, ale komentár sa nezobrazil pod adminom, ale pod užívateľom. Teda to vyzeralo, akoby nekomentovala príspevok stránka ale bežný užívateľ. Facebook pravdepodobne testuje nové rozhrania, nové možnosti page a nové možnosti a funkcie adminov (domnienka). Môžme očakávať teda, že najbližší deň, dva to bude blbnúť.

Celý tento fail alebo bug ma privádza k zaujímavej myšlienke. Správcovia stránky by mali byť verejný. Tak ako to funguje v starých groups, správcovia stránky majú v boxe svoje meno a s linkom naň. V praxi by to mohlo vyzerať asi tak, že keď sa niekto spýta otázku, vy mu odpoviete ako človek, pričom budete uvedený ako admin. Z PR hľadiska je to podľa mňa výhodnejšie, keď užívateľ vie s kým komunikuje. Dokáže si priradiť tvár k značke.

Čo ma vedie k ďalšej myšlienke, že by možno ubudlo kadejakých podvodných stránok, spamových stránok alebo stránok, ktoré prakticky nemajú zmysel. Užívateľ si skôr rozmyslí, či vytvorí stránku “Ženy vedia byť riadne svine keď chcú…” alebo “Dostávam orgazmus, keď si vatovou tyčinkou čistím uši :-O“, keď tam bude svietiť jeho meno. Predsa len skrývať sa za anonymitu je pohodlné a nie každému sa chce ísť so svojou “skvelou” myšlienkou na trh.

Čo si myslíte vy? Je chyba v komentovaní bug, fail, Facebook niečo vymýšľa a testuje alebo si z nás robí iba srandu?

6 Responses

 1. No zaujímá teéria, ale je tu veľa ale:

  1. Tí čo si zakladajú podobné stránky majú plno falošných profilov. Na webtrhu minule jeden predával 250 užívateľkých profilov. Slúžia na to, že tam bez problémov pri ľudkej naivite zohnáš 5000 priateľov. Založí potom stránku, z kont odošleš pozvánky a behom hodiny máš 30tisíc fans.

  2. Upozornenia – keď si ako stránka okomentoval, tak užívateľom prišlo upozornenie. teraz ked to komentuješ ako osoba, tak nepríde upozornenie. Tým pádom užívateľ nevie, že už si mu odpovedal.

  3. Príklas so skupinami. Je síce dobrý, ale nedotiahnutý do konca. Totiž stránku môžeš spravovať cez obchodný účet, ktorý však nie je taký istý ako osobný. Takže by to bol prúser a užívateľ by si nemal koho ku komu priradiť.

 2. 1, ano predaj Pages a falosnych profilov (co inak deformuje trh) je a vzdy bude. Ale hovorim skor o pages ktore vytvaraju sami uzivatelia. Rozne spamove pages ktorich je strasne vela

  2. Vsak pochybujem ze to maju este dotiahnute. Uvidie v nasledujucich dnoch co to je co to robia ako to robia a ako to bude. Pravdepodobne to suvisi s celkovym redizajnom pages

  3. Vid bod dva..

 3. Pingback : Tweets that mention Na Facebooku nejdú komentovať príspevky fanúšikov. Prúser alebo bug? | Jeryho cancák -- Topsy.com

 4. groovah

  teoria je zaujimava a ciastocne sa s nou da suhlasit. “Poplasne” spravy boli len suche konstatovanie a uz je na svete vyjadrenie FB, ktore povazujem aj nadalej za fail.
  “Over the last few hours reports have been coming in from different page owners that they’re not able to respond to comments that fans have left on their pages. This seems due to a new privacy setting by Facebook that means if a commenter has certain privacy settings set to ‘just friends’ a page admin won’t be able to reply to a comment left on their wall.”
  Trochu si vsak odisiel od povodneho problemu, ze sa uzivatelom jednoducho neda odpovedat… :)

 5. Neobisiel. Napisal som tam ze nietkorym to nejde, neiktorym ide ale inak. Ja som ten pripad. Testoval som to na niekolko strankach co spravujem. Testoval som to aj s MIsom Draganom – jemu uz ide komentovat v phode ako admin. Mne na niektorych tak a niektorych inak

 6. Pingback : Nerobte paniku! « Midra blog

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.