3
dec
2011

10 vianočných darčekov, ktoré potešia každého geeka

Čo kúpiť Geekovi na vianoce? Jednoduché.Tiež máte problém s vyberaním darčekov pre vášho milovaného geeka? Alebo si iba neviete vybrať čo by ste chceli pod stromček? Blížia sa Vianoce, čas obdarovávania svojich blízkych a ľudí, ktorých máte radi. Už aj ja som rozmýšľal čo by bolo dobré si kúpiť. Prinášam vám pár tipov na zaujímavé darčeky, ktoré by sa mohli páčiť.

 

 

10. Hodinky, ktoré nosil MacGyver

Hodinky Timex Military Field - MacGyverRuku Richarda Deana Andersona zdobilo, v seriály MacGyver, niekoľko druhov hodiniek. Medzi moje najobľúbenejšie patria hodinky Timex Men Camper, ktoré nosil v prvých troch sériách tohto skvelého seriálu. Ak patríte k priaznivcom tohto seriálu a občas idete zbehnete na nejaký ten výlet do lesa, tieto hodinky sú určene pre vás.

 

 

9. R2D2 skin na iPhone 4

Obal na iphone v štýle R2D2Patríte k milovníkom geniálnej série Star Wars? Ak áno, tento „skin“ pre iPhone 4 je určený pre vás. Tieto nálepky spravia z vášho smartfónu niečo úžasné, s čím sa môžete chváliť na každej párty. Pravdupovediac škoda, že taký skin nemajú pre moj Galaxy S. Byť vami tak sa poponáhľam na Etsy.com hlásia, že majú už iba posledný kus.

 

 

8. Geekovské tričká

Geek tričko Bazinga poznáte zo seriálu The Big Bang TheoryPlatí, že dobrým tričkom nikdy nič nepokazíte. Ale čo tak kúpiť fakt skvelé a vtipné tričko. Odporúčam využiť web ThinkGeek.com, kde nájdete celé série skvelých a vtipných tričiek. Moje najobľúbenejšie tričko je Bazinga (výraz poznáte, zo seriálu The Big Bang Theory)

 

 

 7. Čítačka elektronických kníh

Čítačka e-knih Sony z Martinus.skČítačky e-kníh sú určite hitom týchto Vianoc. Ja som bol dlho skeptický voči čítačkám (predsa len kniha je kniha), ale potom som si pár chytil a vyskúšal a objavil som ich výhody. Nespornou výhodou je ich malá hmotnosť (na dovolenku si môžem zobrať kníh koľko chcem) a to, že eink neťahá oči a neleskne sa.

 

 

6. Životopis Steva Jobsa

Bestseller Steve Jobs - životopisO tomto životopise sa napísalo veľa. O jeho kvalite a úspechu svedčí najmä to, že sa chystá dotlač vydania ( v kníhkupectvách čoskoro). Životopis je dostupný ako tlačená kniha tak aj jej elektronická verzia. Viac ako 560 strán inšpiratívneho čítania o tomto technologickom vizionárovi vás určite pohltí a zabaví.

 

 

5. Pištole Nerf

Hračkárske pištole nerfS týmito pištoľami si užijete kopec zábavy, či už doma, v škole alebo ako my v kancelárii. Na výber sú desiatky modelov pištolí od najjednoduchších naťahovacích až po elektrické na baterky s automatickým zásobníkom. Odporúčam si hlavne dokúpiť niekoľko sád nábojov, pretože sa rýchlo míňajú a strácajú :-).

 

 

 4. Inkling – digitálne pero

Digitálne pero novej generácie - InklingInkling je digitálne pero novej generácie. Väčšina digitálnych pier potrebuje špeciálnu podložku (na ktorú sa nie vždy dobre píše). Okrem toho že vaša tvorba bude zaznamenaná na klasickom papieri tak bude aj v digitálnej podobe ju možné preniesť do počítača. Kreslíte vo vektoroch a následne si váš výtvor môžete upraviť v počítači.

 

 

3. Retro slúchadlo pre Smartfón

Retro slúchadlo pre smartfóny

Skvelý a vtipný darček pre každého človeka, ktorý je miluje svoj smartfón. Majiteľ takéhoto slúchadla sa stane okamžite stredobodom pozornosti na každej párty a večierku. Slúchadlo má 3,5mm audio jack, takže môže byť použité aj pre Skype a Google hangout. Pecka nie?

 

 

2. Tapeta na stenu v štýle Super Mario Brothers

Tapeta na stenu v štýle NintendaNemôžete si vymaľovať kanceláriu alebo izbu tak ako chcete? Čo tak vyskúšať takéto skvelé prelepovacie tapety. Po prvom zbadaní som si ich zamiloval. Sú cool, vtipné a vaša izba alebo kancelária sa stane priestorom, kde budete chodiť s nadšením.

 

 

 1. Commodore 64 Extreme

Commodor 64Je späť! Lepší, kvalitnejší ale so starým old school dizajnom. Všetkými milovaný Commodor 64 prichádza s Intel Core i7-2720QM 2.2GHz, 8GB pamäte v RAM (DDR3) a 2TB harddiskom. Mať 1500 USD vo vrecku okamžite ho objednávam. Verzia Extreme ponúka plný komfort výkonného počítača v spojení s dokonalým retro dizajnom. Love it.

4 Responses

    1. Tento článok som mal v hlave už dlhšie, a postupne som si zbieral zaujímavé veci a dnes podopĺňal ďalšími. Zn. Fakt sa mi nechce písať semestrálnu prácu na pondelok :D

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.